Türkiye

"Asmalı Konak döneminde terapiye gittim"

Oyuncu Nurgül Yeşilçay, ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programına konuk oldu. Kariyerinde 22 yılı geride bırakan oyuncu Nurgül Yeşilçay (45), başrolünü Özcan Deniz’le paylaştığı, bir dönemin fenomen dizisi ‘Asmalı Konak’ hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ünlü oyuncu “Asmalı Konak projesinin hayatımda çok önemli bir yeri var. Kendimizi orada Madonna, Michael Jackson gibi hissediyorduk. İlk terapiye gidişim de ondan sonraydı. Bir daha da gitmedim.” dedi.

Oyunculuğunun yanı sıra resim alanındaki başarılı işleriyle de adından söz ettiren Yeşilçay, tiyatro eğitimine başlama serüveninin bir aşk uğruna olduğu anlattı.
“O zamanlar bir ressamın yanında çalışıyordum. Çok hoşlandığım bir çocuk vardı. Onunla sohbetlerimiz sırasında anlamadığım bir şeylerden bahsettiğini fark ettim; ‘Moliere’ diyordu, ‘Shakespeare’ diyordu. Onun neden bahsettiğini anlamak için ‘Neymiş bunlar?’ diyerek tiyatroya başladım. Hatta okulun ilk senesi hiç sevmemiştim tiyatroyu, ikinci senesinden sonra ise vazgeçemeyeceğimi anladım.”
“KİMSE ÖZÜR DİLEMİYORDU” 
İstanbul’a geliş sürecini özellikle ertelediğinin altını çizen 45 yaşındaki oyuncu, İstanbul’un ilk başlarda kendisini çok korkuttuğunu söyledi.
Ailesinin oyuncu olmasını istemediğini anlatan Yeşilçay, “Aç kalacağımı düşünüyorlardı. Evden kaçtım, beş parasız şekilde geçtim bütün süreçlerden. İstanbul’un büyüklüğü beni korkuttuğu için de bilerek İstanbul’a gelmeyi erteledim. İlk geldiğimde Beyoğlu’na çıkmıştım, İzmir’den sonra çok hızlı ve kalabalık gelmişti bana. Herkes birbirine çarpıyor ve kimse birbirinden özür dilemiyordu” sözleriyle güldürdü.
EN BÜYÜK PİŞMANLIĞI! 
“Botoks bende büyük patladı. Ben böyle bir şey yaptığımda kimseye söylemiyorum. Çünkü ‘yapma manyak mısın’ diyecek. Ben ‘manyağım’ diyeceğim. Uzayacak. O yüzden söylemiyorum. Gidiyorum. Diyorum ki ‘bas abi bas, elini korkak alıştırma’ En pişman olduğum şey botoks.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu