Belediyeler

ATAKÖY 25 ŞEHİT PARKI AÇILIŞA HAZIR (VİDEO HABER)

ATAKÖY 25 EHT PARKI AÇILIA HAZIR

          Modern bir ehir oluturmak ve gelecein Afyonkarahisar’n ina etmek adna çalmalarn sürdüren Belediyemiz, ehrin dört bir yannda projelerini tek tek hayata geçiriyor. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile ehrimiz her alanda gelimeye ve güzellemeye devam ediyor; sosyal donat alanlar says da artyor.

EHTLERMZ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAIZ

Doas ve havasyla güzel, park ve bahçeleriyle yeil bir Afyonkarahisar iar ile hareket eden Belediye ekiplerimiz yeil alan saysnn artrlmas için de büyük gayret sarf ediyor. ehrin geliimine katk sunan farkl proje çalmalar dnda ehrimizin estetiine yön ve katk salayan projeleri hayata geçirmeye devam eden Park Ve Bahçeler Müdürlüü ekiplerimiz, Bakanmz Mehmet Zeybek’in müjdesini paylat Ataköy 25 ehit Park’nda ki youn çalmalarn tamamlayarak açla hazr hale getirdi. Çalmalarnda sona gelinen proje, hizmete açlmak için gün sayyor.

“YEL, DOAYI KORUMAK BU MLLET VE BU ÜLKEY KORUMAKTIR”

           Vatandalarn bo zamanlarnda çocuklar ile huzur içinde zaman geçirebilecei, dinlenebilecei yeil alan ve parklarn saysn arttrmaya devam ettiklerine dikkat çeken Bakanmz Mehmet Zeybek yapt açklamada; “ Hem ehrimizdeki yeil alanlar koruyoruz hem de saylarn daha da artrma odakl çalmalar yürütüyoruz. Yeili, doay korumak bu milleti ve bu ülkeyi korumaktr. Ülkemizin dört bir yanndan gelen yangn haberleri bizleri derinden üzdü. Biz de Afyonkarahisarmz’da yeil alanlarmz korumak amacyla teyakkuz halindeyiz. Yeil alanlarn deerinin her zaman farknda olduk ve bu anlayla da çalmaya devam edeceiz. Hemehrilerimizin dinlenme alan olarak kulland, çocuklarmzn da keyifli zaman geçirdii parklarmz bizim için önemli. Ekiplerimiz, bu alanlarn bakm, onarm ve yenileme çalmalarn titizlikle yapyor. Vatandalarmzdan da isteimiz yeil alanlarmz koruyarak, temiz brakmalardr. Var olan alanlarnn takibi dnda yeni sosyal donat alanlar da çalmalardaki birinci hedefimiz. Maalesef 2012’de Ataköy’de yaanan mühimmat deposu patlamas bizleri ve ülkemizi oldukça yaralad, 25 ehit verdik. Belediye olarak ehitlerimizin isimlerini bu parkta hatrlatmak isteyerek projenin de adn Ataköy 25 ehit Park koyduk. ehrimizin sosyal, doal, ekonomik ve kültürel hayatn daha zengin hale getirip, bölgemizin daha fazla tercih edilmesine frsat tanyacak önemli yatrmlar hemehrilerimizle buluturmaya devam edeceiz. Bir yandan cep park çalmalarmzda sürüyor, buraya da cep parklar yaptk, farkl noktalara da parklar kazandryoruz. Tüm alanlar deerlendirmeye gayret ediyoruz. Afyonkarahisarmz yaptmz çalmalarla günden güne farkl bir kimlie bürünüyor. ehrimizin güzelliklerine yeni güzellikler katacak deerli bir eseri daha halkmzn hizmetine kazandryoruz. Yaptmz yatrmlarn ehrimize hayrlar getirmesini temenni ediyorum. Park ve Bahçeler Müdüründen balayp bütün mesai arkadalarma katklarndan dolay teekkür ediyorum.” diye konutu.

EHRN YEN GÖZ BEBE ATAKÖY 25 EHT PARKI

           52 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu 36 000 metrekare yeil alana sahip olan parkta; (288 m2), basketbol sahas, (2400 m2) futbol sahas, (1000 m2) 3 adet çocuk oyun guruplar, (250 m2) açk hava spor alanlar, (1100 m2) yürüyü yollar, oturma alanlar, sosyal aktivite alanlar ve dinlenme alanlar mevcut. Hemehrilerimiz Ataköy 25 ehit Park’nda huzur ve güven içerisinde vakitlerini deerlendirebilecek, spor yapma imkânna sahip olacak ve çocuklarmz da oyun ve macera guruplarnda çeitli aktiviteler yapabilecek. 

HABERN VDEOSU ÇN TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-G6dGzVVpnE

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu