Belediyeler

AVRUPA AKROBASİ ŞAMPİYONASI NEFES KESTİ

AVRUPA AKROBAS AMPYONASI NEFES KEST

        Motor Sporlar organizasyonlar arasnda seyir zevki en yüksek branlardan olan Avrupa Akrobasi ampiyonas Afyonkarahisar’da yapld. Afyonkarahisar uluslararas organizasyonlara ev sahiplii yapmaya devam ediyor. Avrupa Akrobasi ampiyonas 17-18 Temmuz tarihlerinde Afyon Motor Sporlar Merkezi’nde düzenlenecek. Bu snfta “En yi Pist” ödülüne sahip Afyonkarahisar’da Avrupa’nn en iyi serbest stil ve Türk motosikletçileri, bütün hünerlerini sergiledi.

       Belediyemizin katklaryla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamnda organize edilen ampiyonann final bölümüne Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu As Bakan Mahmut Nedim Akülke ve çok sayda sporsever katld.17 Temmuz Cumartesi günü birinci etaplarn yapld yarmann final etaplar ise 18 Temmuz Pazar günü yapld. 

“AFYONKARAHSARIMIZ DÜNYA ORGANZASYONLARININ YEN ADRES”

        Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek Avrupa’nn en iyi motosiklet kullanclarna ev sahiplii yapmann mutluluunu yaadklarn belirterek “Afyonkarahisar’da uluslararas organizasyonlar düzenlemeye devam ediyoruz. Avrupa’nn bu alandaki usta isimleri ehrimizde arladk. Spor Turizminde Afyonkarahisar artk bir marka ve her kesimden insanlarn gelmek istedii bir destinasyon. Bu alanda attmz admlarla inallah hem bu sene hem de gelecek senelerde ehrimize olan ilgi giderek artacak. Bu sene 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamnda ikinci kez düzenlediimiz organizasyonumuza katlan sporseverlerimizi ve yarmaclarmz gönülden tebrik ediyorum” dedi.

        Motosiklette Afyonkarahisar’da yaplan Avrupa Akrobasi ampiyonas’nn Türkiye finalini Macaristan’dan Balazs Herczeg kazand. Final yarlarnn ardndan bütün akrobatlar, pistte özel bir gösteri sundu.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu