Türkiye

Avrupa Süper’den İtalya da çekildi

Avrupa Süper Ligi’nin kurucuları arasında yer alan altı İngiliz kulübünden sonra İtalya’dan Inter Milan ve İspanya’dan Atletico Madrid de ligden çekildiklerini açıkladı.
Böylece projeden çekildiğini açıklamayan yalnızca dört kulüp kaldı: İspanya’dan Real Madrid ve Barcelona ile İtalya’dan Juventus ve AC Milan. Kulüplerin imzaladıkları katılım belgelerinin ne kadar bağlayıcı olduğu ise belirsiz.
İlk olarak dün akşam Manchester City, Avrupa Süper Ligi’nden çekilme sürecini başlattı, onu takip eden Chelsea çekilmek için gerekli belgeleri hazırladığını bildirdi.
Ardından Arsenal, Liverpool, Manchester United ve Tottenham da Avrupa Süper Ligi’nden çekileceklerini açıkladı.
Arsenal “Bir hata yaptık, özür dileriz” ifadelerini kullanırken, Tottenham da bu projenin yarattığı gerilim nedeniyle pişman olduklarını duyurdu.
Bugün Juventus Başkanı Andrea Agnelli’nin projenin gerçekleşmesinin mümkün görünmediğini açıklamasının ardından Inter de projeden çekildiğini duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada “Artık Süper Lig projesinin bir parçası değiliz. Taraftarlarımıza en iyi futbol tecrübesini sunmaya adanmış durumdayız” ifadeleri yer aldı. İtalyan basını AC Milan’ın da ligden çekilebileceğini yazdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu