Türkiye

Bakan Koca: Bazı kayıplar da zafer çok yakınken verilir

Koronavirüs salgınına karşı mücadele devam ediyor. İller renklere ayrılarak çeşitli kısıtlamalar uygulanmaya başlanmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya paylaşımı üzerinden uyarılarda bulundu. Koca: “Bilimin zaferi yakın olmasına yakın ama, bazı kayıplar da zafer çok yakınken verilir. Buna fırsat tanımayın” ifadesini kullandı.
Türkiye’de aşılama süreci devam ederken salgına karşı mücadele sürüyor. Vaka artışı üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Twitter’dan açıklama yapan Fahrettin Koca, “Bilimin zaferi yakın olmasına yakın ama, bazı kayıplar da zafer çok yakınken verilir. Buna fırsat tanımayın” diye belirtti.
VAKA SAYISI 70 İLDE ARTTI, 11 İLDE AZALDI
Sağlık Bakanlığının açıkladığı son bir haftalık verilere göre, 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayısı 70 ilde arttı, 11 ilde azaldı.
100 bin kişideki vaka sayısı bir önceki haftaya oranla en fazla Sinop, Gümüşhane, Mersin, Kırıkkale ve Burdur’da düştü.
Kastamonu, Çankırı, Yalova, İstanbul ve Erzincan 100 binde vaka artışının en fazla yaşandığı iller olarak kayıtlara geçti.
Şırnak, Siirt, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Muş, Bitlis, Van, Batman, Kars ve Uşak’ta 100 binde 35’in altında vaka görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu