Belediyeler

BELEDİYE KURBAN BAYRAMI´NA HAZIR

KURBAN KESM YERLER BELRLEND

BELEDYE KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

        Kurban Bayram nedeni ile bayram öncesi ve bayram süresince gerekli tüm tedbirleri alan Afyonkarahisar Belediyesi, bu yl ki kurban kesim yerlerini de belirledi.

          TEDBRLER ALINDI

          Muhtemel su, yol ve kanalizasyon arzalarnn tamiri ve giderilmesi bakmndan bayram süresince uzman kadro bulunduracak. Afyonkarahisar Belediyesi tfaiye ekipleri de çkabilecek her türlü yangn ve doal felaketlere kar görevi banda olacak.

          Bayram öncesi ve bayram süresinde Zabta Müdürlüünde izinler kaldrld, günün 24.00 saati Zabta ekipleri görevlerini aralksz sürdürecek.

          Bunun yannda temizliin aksamamas için Temizlik leri Müdürlüü’nce tedbirler alnd. Bayram öncesinde özellikle yiyecek, içecek satan iyerleri üzerinde kontroller younlatrld.

          Vatandalarmza bozuk ve miad dolmu gda maddeleri satlmamas ve yedirilmemesi için shhi iyerlerine gerekli kontroller yaplyor.

          HER GÜN EKMEK ÇIKACAK

          Alveri younluunun genelde semt pazarlarnda olmas bakmndan semt pazarnda da tedbirler alnd. Bayram öncesini frsat bilerek ana caddeler ve ara sokaklarda iportaclk yapan seyyarlar semt pazarna gönderilecek.

          ehirleraras otogarda ulamn düzenli ve tertipli olmas için gerekli tüm tedbirler alnd. Yine ehir içi ulamn düzenli yaplabilmesi için halk otobüsleri ve ehir içi dolmular bilgilendirildi. Halkmzn ekmek sknts çekmemesi için bayram süresince her gün ekmek çkacak.

          SALIK KURALLARINA UYULACAK

          Kurban öncesi kurbanlk hayvanlar, hayvan pazarlar ve kurban hizmetleri komisyonunca alnan kararlar dorultusunda belirtilen kurbanlk hayvan sat yerlerinde (hayvan pazarnda) alm ve satmlarn yaplmasna; kurbanlarn Belediye Veteriner hekimi ve Zabta ekiplerince ibirlii ile koordinasyon salanarak denetleme ve kontrolü sürekli yaplacak.

          Kurban kesim yerlerinde salk kurallarna, hijyenik artlar ve dini kurallara azami ölçüde uyulacak.Kurban Hizmetleri Komisyonunca belirlenen yerler dnda, uygun olmayan cadde ve sokak gibi yerlerde kesim yapanlar, Belediye Zabtasnca tespit edilerek, l Çevre ve Orman Müdürlüüne bildirilecek ve 2872 Sayl Çevre Kanununun ilgili maddeleri gereince ceza uygulanacak.

 

           KURBAN KESM YERLER OLARAK;

1- Hamidiye Semt pazar

2- Harb-i semt pazar

3- Fuar Pazaryeri

4- Çavuba Semt pazar

5- Sahipata Semt pazar

6- Uydukent Semt pazar

7- Karyaka semt pazar

8- Kasaplar içi

9- Fatih Semt Pazar

10- Özel Kombinalar tespit edildi

          KÂYETLERNZ ÇN ‘ALO ZABITA”

          Kurban kesim belgesi olmayan ve usulüne uygun olmayan ekilde kesim yapanlar Belediye zabtasnca tespit edilerek, l Çevre ve l Tarm Müdürlüklerine bildirilecek ve 5199 sayl hayvanlar koruma kanununa göre ilem yaplacak. Kurban Bayram süresince kurban atklar kontrol edilip en ksa sürede kaldrlarak çevreyi rahatsz etmeleri önlenecek. Bu konularda vatandalarmz; her türlü ikayetlerini günün 24 saatinde ALO ZABITA 153 veya 214 42 55’den nöbetçi zabtaya bildirebilecekler.

Otogarla ilgili ikayetler için        : 229 90 30 nolu telefon

Temizlikle ilgili ikayetler için       : 214 42 55 veya 153

Su arza ileri                             : 214 15 80 ” ”

Otobüs ileri                               : 212 33 31

naat kanalizasyon                    : 214 42 55

Yangn ve afetler                        : 110

ALO CENAZE                            : 188

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu