Türkiye

EMEP Kocaeli’den İsrail’e tepki

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, İsrail polisinin Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “İşgalci İsrail Devleti saldırılarına derhal son vermelidir” denildi.

KOCAELİ (İGFA)- EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan tarafından yapılan açıklamada, İsrail’de Filistin halkına yönelik baskı ve saldırılar kınandı. İsrail devletinin saldırılarına derhal son vermesi gerektiği vurgulanan açıklamada, işgal ettiği Doğu Kudüs’ten ve diğer bölgelerden çekilmesi yönünde çağrı yapıldı.

İşgalci ve saldırgan İsrail devletini destekleyerek cesaretlendiren başta ABD olmak üzere emperyalist devletler desteklerini durdurmalıdır ifadelerini kullanan Başkan Erkan; “İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. Doğu Kudüs’ün Yahudileşmesi devam ederken, Siyonistlerin Doğu Kudüs’ün işgal yıl dönümü olan 9-10 Mayıs provokatif ‘Kudüs Birliği Günü’ bahanesiyle Doğu Kudüs sokaklarında gösteriler yapması, Mescid-i Aksa’ya toplu baskın çağrıları yapması ve Filistin halkını tehdit etmesi siyasi ortamı yeniden gerdi. Filistin halkı bu baskı ve tehditlere tepki gösterdi. Mescid-i Aksa’nın basılması tehdidine karşı nöbet başlattı. İsrail polisi ise, Siyonist saldırganlara karşı tedbir alacağına, onları durdurmaya çalışacağına, 7 Mayıs’ta teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa’daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle Filistinlilere saldırdı” dedi.

FİLİSTİN’E ÖZGÜRLÜK!

Saldırının Müslümanlar için kutsal bir mekân kabul edilen Mescid-i Aksa’da ve yine kutsal ay kabul edilen Ramazan ayında yapılması Filistinlilerin tepkisini arttırdığını belirten Başkan Erkan; “ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesi İsrail’in bugünkü saldırganlığını daha da cesaretlendiriyor. Bugün sabah namazı sonrası İsrail polisi, Mescid-i Aksa’dan çıkan cemaate yine plastik mermi ve ses bombaları ile müdahale etti ve 10 kişiyi yaraladı. İşgalci İsrail Devleti saldırılarına derhal son vermelidir. İşgal ettiği Doğu Kudüs’ten ve diğer bölgelerden çekilmelidir. İşgalci ve saldırgan İsrail Devleti’ni destekleyerek cesaretlendiren başta ABD olmak üzere emperyalist devletler desteklerini durdurmalıdır. İşgal edilmiş topraklarını savunan Filiskin halkının yanındayız. İşgale son Filistin’e özgürlük” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu