Türkiye

Irak’ta Covid hastanesinde yangın

Irak’ın başkenti Bağdat’da Covid-19 hastalarının tedavi edildiği bir hastanede yangın çıktı. Yangın sonucu en az 82 kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla kişi de yaralandı. Ülkede 3 gün ulusal yas ilan edildi.

BBC News’in haberine göre; İbn el-Hatip Hastanesi’ndeki yangının Cumartesi günü bir oksijen tüpünün patlaması sonucu çıktığı bildirilirken yangının Pazar sabahı kontrol altına alındığı açıklandı.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan İbn el-Hatip Hastanesi’nden bir kaynak, yangın sırasında 30 kadar hastanın yoğun bakımda olduğunu açıkladı, bu kişilerin durumlarıyla ilgili bilgi vermedi. Yangın sonrası İbn el-Hatip Hastanesi’ndeki tüm hastalar çevredeki diğer hastanelere nakledildi.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, yangınla ilgili olarak derhal soruşturma açılması talimatı verirken, “trajik bir kaza” olarak nitelendirdiği yangının nedenlerinin hızla tespit edilmesi gerektiğini söyledi. Bağdat Valisi Muhammed Caber de, ihmali nedeniyle yangında sorumluluğu olan herkesin “adalet önüne çıkarılması” gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu