Türkiye

Kılıçdaroğlu’ndan bildiri tepkilerine yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
Kılıçdaroğlu, emekli amirallerin bildirisi üzerinden partisiye yönelik eleştirilere tepki gösterdi, “CHP ile ilgili tek bir kelime yok” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından  öne çıkanlar şöyle:
“Pandemide belediye başkanlarımız ihtiyaç sahibi olan herkese yarım götürdü. Belediye başkanlarımıza şunu söyledim, daha önce de yaptılar Ramzan ayı için de yapacaklar. Yönettiğiniz yerde kimseyi ayırmayacaksınız. Bu kurala dün da uydular Ramazan süresince uyacaklar.
Belediyelerinizde fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapacaksınız. Fakire yardım yaparken sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Harcadığınız para sizin değil, milletin parasıdır. Belediyede atamaları yaparken işi ehline teslim edin dedik. 

“Yönettiğiniz beldede hiç kimseyi inançları, kimlikleri, yaşam tarzları nedeniyle ayırmayacaksınız dedik. Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil halk için yapacaksınız dedik. Belediyelerinizde, fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapacaksınız. Yoksullara yardım yaparken, yoksulun onurunu koruyacaksınız dedim.  Harcadığınız her kuruşun hesabını millete verin dedik. İsrafla mücadele edin dedik.  Belediyede atama yaparken işi ehline teslim edin dedik. Adaletle yönetin dedik.”
BİLDİRİ TEPKİLERİNE YANIT
Bizde bir söz vardır, Allah insanı kuru iftiradan sakınsın diye. Montrö sözleşmesinden rahatsız olan emekli amiraller bir bildiri yayımladı. Onların iradesini suiistimal edenler saraya yakın olanlardır. Saray buradan darbe çıkarmak istedi. Sonradan bunun arkasında CHP var dediler. Ne oldu? CHP ile ilgili tek bir kelime yok. Kalktın utanmadan sıkılmadan beni suçladın. Devlet yalan söyler mi? 
Lebalep kongre yaptılar, maskeler falan sıfır; İçişleri Bakanı mı ‘Gidip ceza yazın’ diyecek? Devlet kibirle yönetilmez. Kibir devleti yönetenleri teslim almışsa ülke iflah olmaz. 
Memleketi bu kadar felakete sürükleyip, binlerce kişinin ölümüne neden olan sorumlu kim? Kongreyi yapanlar, yani Erdoğan. Biz sorumlu o dedik ama, geçen toplantıda Bilim Kurulu’nu eleştirmiştik. Ya Norveçli polis kadar cesaretiniz yok, başbakana gitti ceza kesti. Başbakan da özür diledi. Ya insanlar ölüyor, siz ne yapıyorsunuz? Sizin iradeniz ipotek altında. Rehin tutuluyorsunuz orada. 
Sağlık Bakanı ‘Vakaların artmasının sebebi hepimiziz, 84 milyon’ dedi. Ya bunlar uzayda mı yaşıyor? Hastalığın, virüsün yaygınlaşmasına yol açan kongreler değil mi? Şimdi vatandaşı suçlamaya başladı. 
Bu kürsüden defalarca 128 milyar dolara ne oldu? diye sordum” diyen Kılıçdaroğlu, “128 milyar doları satanların, o kararı verenleri sordum. Birisi para kaybolmadı, para el değiştirdi diyor. Para zaten el değiştirdi. Ben sana zaten bunu soruyorum, milyarları kim götürdü? Merkez Bankası daha önce sattığı dövizleri tablolar halinde yapar, kendi internet sitesine koyardı. Şimdi bu liste yok. Listeyi niye gizliyorsunuz? Kime sağladınız bu büyük avantajlarını? 128 milyar dolar Amerikan dolarından söz ediyorum. Ne oldu bu para? Tık yok.
Ayrıntılar gelecek…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu