Türkiye

Kuveyt Türk’ten reel sektöre 89 milyar TL’lik destek

Kuveyt Türk, 2021 yılı ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Kullandırdığı fon büyüklüğünü yüzde 13 artırarak 89.2 milyar TL’ye yükselten Kuveyt Türk’ün aktif büyüklüğü 163.6 milyar TL’yi buldu.

İSTANBUL (İGFA) – Kuveyt Türk’ün toplanan fon büyüklüğü 2020 yılı sonuna göre yüzde 8 artışla 132.2 milyar TL olurken kullandırılan fon büyüklüğü de yüzde 13 artış göstererek 89.2 milyar TL’ye yükseldi. Kuveyt Türk, bu dönemdeki net kârını ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 45 artırarak 459.2 milyon TL’ye çıkardı. Öz varlıklarını 8.2 milyar TL’ye, aktif büyüklüğünü ise 163.6 milyar TL’ye ulaştıran Kuveyt Türk, aktif büyüklük açısından bankacılık sektöründe 10. sıradaki yerini korurken, katılım finans kuruluşları arasında ilk sıradaki yerini sağlamlaştırdı.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, finansal sonuçlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Salgının devam ettiği bu dönemde de ana odağımızı müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı çerçevesinde şekillendirdik. Çözüm odaklı teknolojik altyapımızla dijital kanallar üzerinden müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarını kolay, hızlı ve güvenli şekilde gidermeye devam ediyoruz. Kullandırdığımız fon miktarının ilk çeyrekle birlikte 89.2 milyar TL’ye ulaşmış olmasının, reel ekonomiye destek olma konusunda gösterdiğimiz hassasiyetin önemli bir göstergesi olduğunu ifade edebiliriz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu