Türkiye

Macron duyurdu: Fransa kapanıyor!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, COVID-19 salgını nedeniyle daha önce 19 bölge için getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Nisan’dan itibaren 4 haftalığına ülke genelinde uygulanacağını açıkladı.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı’ndan yaptığı halka sesleniş konuşması yaptı. Fransızları tedbirlere daha dikkatli şekilde uymaya çağıran Macron, salgının hala hızlı şekilde yayılmaya devam ettiğini ifade ederek, şimdiye kadar alınan tedbirlerin doğru olduğunu söyledi. Macron, COVID-19’un mutasyonlu türlerinin ülkede, Avrupa’da hızla yayıldığını ve daha ölümcül olduğunu kaydetti.
MACRON’UN HALKA SESLENİŞİNDEN SATIRBAŞLARI
Salgın nedeniyle 19 bölge için getirilen sokağa çıkma yasağının 3 Nisan’dan itibaren 4 haftalığına ülkenin genelinde uygulanacağını duyuran Macron, ülke genelinde ayrıca 19.00-06.00 arasında da sokağa çıkma yasağı getirildiğini söyledi. 
* Ülke genelinde temel ihtiyaç ürünleri satan mağazalar dışındaki tüm dükkanlar kapatılacak.
* Kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin 3 haftalığına kapatılacak. Anaokulu ve ilkokullar 26 Nisan, ortaokul ve liseler ise 3 Mayıs’ta açılacak.
* 60-70 yaş aralığındaki kişilerin 16 Nisan, 50-60 yaş aralığındakilerin 15 Mayıs ve 50 yaş altındaki kişilerin haziran ortasından itibaren aşı olabilecek. 18 yaş üstü yaz sonuna kadar aşılanabilecek.
* Mayıs ortasından itibaren bazı kültürel yerlerin hizmet verecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu