Türkiye

Mahir Ünal’dan ‘Ayvatoğlu’ açıklaması

AK Parti’nin yeni Grup Başkanvekili Mahir Ünal, lüks bir araç içinde uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan AKP büro elemanı Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili parti içinde değerlendirme yapılacağını açıkladı.
Mahir Ünal, TBMM’ye gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Ünal, uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan AKP büro elemanı Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili soruya “Kendi içimizde değerlendirme yapacağız” yanıtını verdi.
Ayvatoğlu’nun görüntülerinin ortaya çıkması üzerine gerekli adli işlemlerin başlatıldığını belirten Ünal şu görüşleri dile getirdi:
AK Parti gereğini yerine getirdi. Hiçbir şekilde sürecin üstü örtülmeden konunun bütün detayları kamuoyuyla paylaşıldı. Tabii AK Parti olarak biz hem bu kişi ile ilgili hem de bu süreçlerle ilgili gereken değerlendirmeyi kendi içimizde yapacağız ve bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. AK Parti’nin 19 yılını iktidarda geçirdiği 20 yıllık siyasi hayatının sırrı nedir diye soracak olsanız, bunlar şeffaflık, açıklık, hesap verebilirlik ve denetlenebilirliktir. AK Parti bugüne kadar bazı siyasi partiler gibi bir şeylerin üstünü örtmek yerine her şeyi kamuoyunun önünde açık bir şekilde paylaşmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu