Türkiye

Meteorolojiden toz taşınımı uyarısı

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda Marmara Bölgesi için gece saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı “toz taşınımı” uyarısı yaptı.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre, gece saatlerinden yarın akşam saatlerine kadar Ege, Marmara’nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz’de Kuzey Afrika kaynaklı “toz taşınımı” tahmin ediliyor.
Meteorolojiden yapılan açıklamada “Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu gece saatlerinden itibaren, Pazar akşam saatlerine kadar İl genelinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı görüleceğinden görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde bozulma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi de, Eskişehir’in de yer aldığı bölge için gece saatlerinden itibaren “toz taşınımı” uyarısı yaptı.Yapılan açıklamaya göre, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik İl genelinde “toz taşınımı” beklendiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu