Belediyeler

MİLLET HAMAMI MÜZESİ VE ÇAY BAHÇESİ AÇILIYOR

        MLLET HAMAMI MÜZES VE ÇAY BAHÇES AÇILIYOR

        Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek, Belediyemiz tarafndan iletmesini yürüteceimiz tarihi Millet Hamam Müzesi ve Çay bahçesinde incelemelerde bulundu.

        Afyonkarahisar’mzn tarihi ve kültürünü ön plana çkarmak için birlikte önemli çalmalara imza atan Bakanmz Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek, Belediyemize devredilen Millet Hamam Müzesi ve Çay bahçesinde inceleme yapt. ehrimizin tarihine k tutan yaplardan birisi olan Millet Hamam Belediyemiz tarafndan yenilenen yüzü ile görücüye çkmaya hazrlanyor.

       Müze ve çay bahçesinin yan sra ehrimize özgü yöresel lezzetlerinde sunulaca Millet Hamam restorasyonu tamamlanm tarihi evlerin içerisinde yer alyor. Millet Hamam Müzesi ehrimizin simgelerinden birisi olan Afyon Kalesinin gölgesinde misafirlerini bekliyor. 

“BURASI EHRMZN BAKA BR NOKTASI”

        Gizemli ehir Afyonkarahisar’n en gizemli yerlerinden birisinin de Millet Hamam olduunu ifade eden Valimiz Gökmen Çiçek, “Afyonkarahisar’a ilk atandmda buraya gelmitim ve buradan Kaleye baktmda çok etkilendim. Sa olsun Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek bu alan halkmzn hizmetine açmak için youn bir çaba sarf ediyordu. Burann tahsisi l Özel daresindeydi. Bizde buray belediyemize tahsis ettik. Burayla ilgili içeride bir hamam müzesi oluturuldu. Ayn zamanda halkmzn kaleyi görebilecei çay bahçesi oluturuldu. Buras gerçekten ehrimizin baka bir noktasdr. Belediye Bakanmza teekkür ediyorum ehrimize güzel bir eser kazandrd. Emeklerine salk” dedi.

“HALKIMIZ ÇN GÜZEL BR MEKAN OLUTURDUK”

       Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Millet Hamam Müzesi ve Çay bahçesini halkn hizmetine açacaklarn söyledi. Zeybek Bakan, öyle konutu; “Sayn valimizin de ifade ettii üzere belki de bu mekâna geldiimiz ikinci veya üçüncü idi. Buras özel idareye tahsis edilmi. Valimiz buras güzel bir mekan olabilir dediinde bizde hemen yapabileceimizi ifade ettik. Ekip arkadalarmzla birlikte bir çalma gerçekletirdik. çerisini hamam müzesine dönütürdük. Ayrca müzenin içerisinde ney kurslarnn verilebilecei bir mekanda oluturduk. Yine kahvalt ve huzurlu bir ortamda halkmzn vakit geçirebilecekleri bir çay bahçesini de hazrladk. Gayemiz ilimizin güzelliklerini gün yüzüne çkarmakt. Bu bölgedeki sokak salklatrmas ile birlikte mekân da hizmete açyoruz. Yakn zamanda ehrimize özgün kahvalt lezzetlerinin sunumu yaplacak. Millet Hamam, Hamam Müzemize ehrimizin kültür ve tantmna büyük deer katacak. ehrimize hayrl olsun.”

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-Be4mhcZDMV

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu