Türkiye

Trump kendi internet sitesini açtı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, destekçileriyle iletişim kurabilmek için kendisine ait bir internet sitesi açtı. Sitede ayrıca eski başkana ve eşi Melania Trump’a mesaj gönderilebiliyor.
Sputnik’te yer alan habere göre, Eski ABD Başkanı Donald Trump, destekçileriyle iletişim kurabilmek için kendisine ait bir internet sitesi açtı.
​İsmini Trump’ın ABD’nin 45. başkanı olmasından alan ‘www.45office.com’ kişisel internet sitesi 30 Mart Salı gününden itibaren yayına başladı.
Etkinliklere katılmak için randevu alınabiliyor
Sitede, Trump’ın Beyaz Saray’daki çalışmalarını özetleyen bilgiler yer alırken kullanıcılar, eski başkana ve eşi Melania Trump’a mesaj gönderebiliyor, onlardan selamlama talep edebiliyor ve etkinliklerine katılmak için randevu alabiliyor.Daha önce Trump’ın başdanışmanı Jason Miller, eski Başkan’ın önümüzdeki 2-3 ayda kendi sosyal paylaşım sitesini açacağını duyurmuştu. Trump’ın planlarında, platformuna onlarca milyon kullanıcı çekmek olduğunu belirten Miller, “Bu sosyal medyanın en popüler site haline geleceğini ve tamamen oyun kurallarını değiştireceğini düşünüyorum. Herkes bekleyip Trump’ın tam olarak ne yaptığını izleyecek” demişti. Başka ayrıntı veremeyeceğini dile getiren Miller, Trump’ın birkaç tasarımcı ekibiyle görüştüğünü belirtmişti.
Sosyal medya hesapları askıya alınmıştı
Sosyal medya platformu Twitter, Trump’ın hesabını ‘daha çok şiddeti kışkırtma riski nedeniyle’ kalıcı olarak askıya almıştı. YouTube da eski ABD liderine video paylaşma yasağını getirmişti. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Trump’ın, başkanlığının son gününe kadar sosyal medyasız kalacağını duyurmuştu. Fakat Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarına uygulanan engelleme 16 Ocak’ta kalkmıştı. Buna rağmen Trump, 6 Ocak’tan sonra bu sosyal paylaşım platformlarında hiçbir paylaşımda bulunmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu