Türkiye

Twitter’a bahşiş kutusu

Bir süredir içerik üreticilere platform üzerinden para kazandırmanın yollarını arayan Twitter, ilginç bir iddia ile gündeme geldi. Son olarak YouTube Katıl benzeri ücretli bir abonelik sistemi üzerinde çalışan sosyal medya devi, şimdi de platforma bahşiş kutusu isimli bir özellik ekliyor.
İddia, geçmişte de bazı yenilikleri çıkışından önce ortaya çıkaran ters mühendis Jane Manchun Wong’dan geldi. Wong’a göre popüler sosyal medya sitesi, bazı kullanıcıların profiline bahşiş için yeni seçenek ekleyecek. “Tip Jar” yani “Bahşiş Kutusu” olarak adlandırılan yeni özellik, kullanıcıların farklı ödeme yöntemleri ile içerik üreticilere ödeme yapmasına olanak sağlayacak. 
Daha önce Twitter’ın sesli sohbet uygulaması Spaces için duyurulan bu özellik, Süper Takip ile beraber platforma eklenecek. Takip  ettiği kişiye bahşiş vermek isteyen kullanıcılar, beş adet uluslararası ödeme yönteminden birini seçerek, işlemi gerçekleştirecek.
Bu beş yöntem ise şunlar olacak;
Bandcamp
Cash App
Patreon
PayPal
Venmo
Elbette Twitter‘ın bu özelliği test etmesi, platforma ekleneceği anlamına gelmiyor. Sık sık yeni özellikler deneyen sosyal medya devi, bunlardan çok azını gerçekten son kullanıcılara sunuyor. Yine de para kazanma özelliğini aktif olması ve bu nedenle sitenin fenomen akınına uğraması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu