Türkiye

UEFA Başkanı Caferin’den Avrupa Süper Ligi açıklaması

Anasayfa
SPOR
UEFA Başkanı Caferin’den Avrupa Süper Ligi açıklaması

SPOR

25-04-2021 14:55   Güncelleme : 25-04-2021 14:57

UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin, Avrupa Süper Ligi’nin iptali sonrasında açıklamalarda bulundu. Caferin, Avrupa Süper Ligi’ni kuran 12 takım için ceza verileceğinin sinyalini verdi.

Organizasyona katılma kararı alan 12 kulübe ceza verileceğini açıklayan UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin, “Yaptıklarının cezasını çekmek zorundalar ve UEFA olarak hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. Yaptıkları sorun değil ve önümüzdeki birkaç gün içinde ne yapmamız gerektiğini göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Daily Mail’e konuşan UEFA’nın patronu Ceferin, İngiliz kulüplerinin Avrupa Süper Ligi kararından ilk vazgeçenler olduğu için daha hafif ceza alacaklarını belirtti.
Kulüpleri 3 gruba ayıran Ceferin, “Altı İngiliz kulübü bir hata yaptıklarını kabul etti ve ‘Hatalıydım’ diyecek kadar büyük olduklarını gösteriler. Önce çıkan İngiliz altılısı, ardından diğer üçü (Atletico Madrid, AC Milan, Inter) ve sonra Dünya’nın düz olduğunu hissedenler ile Süper Lig’i düşünenler hala var. (Real Madrd, Barcelona, Juventus) Ancak herkes bu karar nedeniyle sorumlu olacak” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu