Türkiye

Ukrayna Devlet Başkanı’nın cephede zor anları

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Donbas krizinde her gün bir yeni gelişme yaşanmaya devam ediyor. Sınırda askerleri ziyaret eden Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin zor anlarını CNN International kamerası görüntüledi.
Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Donbas krizinde her gün bir yeni gelişme yaşanmaya devam ediyor. Rusya’nın, askerlerini Ukrayna sınırına sevk etmesiyle başlayan gerginlik sürerken, bugün sınırda bir Ukrayna askerinin hayatını kaybettiği açıklandı.
UKRAYNA ASKERİ ÖLDÜ
Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinde Rusya yanlısı ayrılıkçıların açtığı ateş sonucu bir Ukrayna askeri hayatını kaybetti.
Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, konuya ilişkin AGİT yetkililerinin bilgilendirildiği ifade edildi.
Açıklamada, Donbas bölgesinde ayrılıkçılar tarafından açılan ateş sonucu Ukrayna ordusundan bir askerin öldüğü aktarıldı.
ZELENSKİ’NİN SINIRDA OLAY YARATAN GÖRÜNTÜLERİ! CNN INTERNATIONAL YAYINLADI
Gerginliğin yaşandığı sınır bölgesini ziyaret eden Zelenski’ye CNN International muhabiri Matthew Chance de eşlik etti ve tarihe geçecek anları yakalama şansına erişti.
Kameranın anbean kaydettiği o anlarda Zelenski sınırdaki siperleri dolaşırken Rus yanlısı ayrılıkçıların keskin nişancı ateşlerine hedef olabilecek bir alana geliyor ve o anda Ukrayna Devlet Başkanı CNN muhabiri ve kameramanına koşmaları gerektiğini söylüyor. Saniyeler süren o anlarda ekip zikzak çizerek güvenli bir alana doğru ilerlemeyi başarıyor.
CNN International muhabiri Matthew Chance, cephede bir devlet başkanın bile güvende olmadığını sözlerine ekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu