Belediyeler

ZAFERİN MEYDANI´NDA BAYRAM NAMAZI

ZAFERN MEYDANI’NDA BAYRAM NAMAZI

           Afyonkarahisar Belediyesi ve l Müftülüü i birliinde düzenlenen organizasyonda bayram namaz Zafer Meydannda klnd.  Bayram cokusunun ilk adm Zafer Meydan’nda klnan namazla manevi bir dorua ulat. Bayram namazna vatandalar youn ilgi gösterdi.  

SOSYAL MESAFEYE RAYET EDLD

             Koronavirüs tedbirleri dolaysyla hijyen, mesafe ve maske kurallarna titizlikle riayet edilen bayram namazn l Müftüsü Sinan Kazanc tarafndan kldrd. Bayram namazna Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediye Bakan Mehmet Zeybek, l Emniyet Müdürü Ali Temiz, Afyonkarahisar l Jandarma Komutan Albay Ylmaz Krgel ile çok sayda vatanda katld. Namazn ardndan çocuklara hediyeler takdim edilirken, vatandalara da Belediyemiz tarafndan çeitli ikramlarda bulunuldu.

           Bayramlarn milli birlik ve beraberliimizim pekitii, sevgi ve muhabbet balaryla günümüze tand müstesna zaman dilimlerinden biri  olduunu söyleyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, bata ilimiz ve ülkemiz olmak üzere Kurban Bayram’nn tüm slam âlemine hayr ve iyilikler getirmesini diledi. Bayramn mazlum corafyada zulüm gören kardelerimizin kurtuluuna vesile olmasn temenni eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, milletçe sevgi ve hürmetin, paylama, yardmlama ve dayanmann artt, örf ve adetlerin yeniden hatrland bu müstesna zaman dilimlerinden birini daha karlamann heyecann paylatklarn söyledi.

           Zeybek Bakan; “Bayram, kardeliin, birliin, beraberliin tavan yapt günlerdir. Allah, bu birliktelik ve beraberliimizi daim eylesin. Rabbim; ülkemiz üzerinde farkl emeller güdenlere frsat vermiin. Zulüm altnda inleyen mazlum corafyalardaki kardelerimize de bayramlarn kurtuluuna vesile olmasn diliyorum” dedi.

          Ülkemiz olarak huzurlu bir bayram sabahna daha ulamann mutluluu içinde olduklarn kaydeden Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek ise “Gizemli ehir Afyonkarahisar’da bir bayram sabahna daha ulamann mutluluunu yayoruz. Birlik ve beraberlik içinde huzur ikliminde bir bayram sabah daha Belediye Bakanmzla, daire amirlerimizle, halkmzla birlikte iç içe kaynaarak bayram kutlamann mutluluu içindeyiz. limizde  gerek Belediyemiz gerekse kurumlarmzn yatrmlaryla  her geçen gün gelimekte. Bunlar bizim sevincimiz. Ancak yüreimizi burkan olaylarda var. slam aleminin dünyada yaad skntlar bizleri üzmekte. Dileimiz o ki; slam aleminin çektii skntlarn bir an önce son bulmas” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu